poniedziałek, 7 września 2020

"W deszczu" Anna Dąbrowska

 

Mroczne sekrety ma prawie każdy.  Wspomnienia zdarzeń, które nie powinny mieć miejsca, słowa, które nie powinny zostać wypowiedziane, uczucia rodzące się mimo wszystko. To kształtuje każdego z nas. Jest to element naszego dojrzewania, wchodzenia w dorosłość. To w tym miejscu dokonujemy wyboru, czy pójdziemy przez życie dobrą, a może złą drogą?Aleks jest dzisiaj perkusistą bardzo popularnego zespołu. Jako dorosły chłopak postanawia powrócić do rodzinnego domu i zmierzyć się z bolesnymi i traumatycznymi wspomnieniami. Wiele pytań z przeszłości nadal pozostaje bez odpowiedzi. Kiedy jego serce usłyszało znaną melodię, nic więcej nie miało już znaczenia.

To co zastanie na miejscu wielokrotnie go zaskoczy, a odkryte tajemnice sprawią, że nic już nie będzie takie jak wcześniej. Czy mimo upływu lat zranione serce będzie potrafiło być jeszcze szczęśliwe? Czy między kroplami deszczy można widzieć i czuć więcej?

 

Książki, które wychodzą spod pióra Anny Dąbrowskiej można zakwalifikować jako emocjonalny kalejdoskop. To wszystkie cztery pory roku, zamknięte na papierowych stronach. Ból, emocje, łzy smutku i radości, strach, wrażliwość, ale przede wszystkim prawdziwość. Historia tak realna, tak namacalna, że aż boli. Samotność tak gęsta i bezlitosna, strata tak bardzo niesprawiedliwa i bezlitosna i prawda oszałamiająca i niszcząca wszystko co do tej pory było. Czy mimo to, na ruinach własnego „ja” można jeszcze odnaleźć szczęście?

 

„W deszczu” to przepiękna historia o determinacji, która pokazuje, że tylko dzięki ciężkiej pracy można coś w życiu osiągnąć. Jednocześnie ukazuje nam, że przykład, który otrzymujemy z góry, nie zawsze musi być wartościowy, że nie należy go powielać. To co powinno nam dawać siłę na zawsze to siła matki, jej uśmiechnięte oczy i wiara w każdy nasz najmniejszy sukces.

 

Każda kolejna historia napisana przez Annę Dąbrowską jest bardziej nasycona emocjami, mocniej łapie za serce i zostawia po sobie  coraz większego kaca książkowego. 

Przez moje serce tonące w deszczu przeszedł cały huragan odczuć. Od smutku i niepewności, przez złość, aż do radości. Autorka wielokrotnie w swoich powieściach przemyca bezcenne wartości, o których my w dzisiejszych czasach często zapominamy. „W deszczu” pokazuje nam, że tylko ciężka praca, systematyczność i determinacja mogą zagwarantować nam sukces, a pieniądze nigdy szczęścia nie dają. Nie da się za nie kupić uczuć, prawdziwego uśmiechu czy zdrowia. Nie da się nimi również odkupić swoich win i uzyskać przebaczenia…

 

„W deszczu” to przepiękna historia o życiu, miłości i trudnych decyzjach. To opowieść przepełniona dźwiękami, które poprawnie odczytane potrafią dawać siłę we własne marzenia oraz kształtować rzeczywistość. Książka tym razem utkana jest kroplami deszczu, w których odbija się cały sens życia.

Zdecydowanie polecam!

Książkę oceniam na pięć mioteł.Pozdrawiam,

Zaczytana wiedźma

 

3 komentarze:

Cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Na pewno Cię odwiedzę!

Będzie mi bardzo miło jeśli mnie polubisz!

Pozdrawiam,
Zaczytana Wiedźma