czwartek, 18 sierpnia 2016

"Nieznajomy" Harlan Coben

Swoją przygodę z kryminałami zaczęłam w Nowy Rok kiedy koleżanka pożyczyła mi jedną z książek Cobena. Potem była następna i następna i jeszcze kolejna... Jednym słowem powoli kończy mi się Coben do czytania.
Dzisiaj mam dla Was "Nieznajomego" autorstwa Harlana Cobena.
Adam to szczęśliwy ojciec i maż. Ma kochającą żonę Corinne, dwóch synów, dobrą pracę - jest prawnikiem. Jednak pewnego wieczoru podczas spotkania rodziców zostaje zaczepiony przez mężczyznę, który zmienia całe jego życie. Adam dowiaduje się od nieznajomego, że jego żona udawała ciążę aby ratować ich małżeństwo i nie dopuścić do rozwoju romansu w jaki się wdał. Tajemniczy mężczyzna pokazując dowody niszczy idealny świat Adama. 
Zszokowany Adam po powrocie do domu oczekuje wyjaśnień od żony, która nagle znika. Corinne, kontaktuje się z nim tylko za pomocą kilku smsów po czym kontakt się urywa. Nalega by mąż jej nie szukał, ale czy Adam posłucha?


Kim jest nieznajomy mężczyzna i dlaczego przekazuje ludziom druzgocące ich informacje?

Czy Adamowi uda sie odbudować na nowo swoje życie? I gdzie jest Corinne?
Bardzo lubię Cobena i jego kryminały. Zawsze świetnie dawkuje napięcie, a jego historie są nieprzewidywalne. "Nieznajomy" również należy do takich książek. Lekki i przyjemny styl Cobena sprawia, że od książki trudno jest się oderwać. Być może nie jest to najlepsza powieść Cobena, ale miłośnikom kryminałów na pewno przypadnie do gustu. 
Bardzo sobie cenię Cobena za brak drastycznych opisów, a także za fantastyczne cytaty, które umiejętnie wplata w treść fabuły. W każdej jego książce można znaleźć takie perełki, które zatrzymują się z nami na dłużej...

Pozdrawiam, 
Zaczytana Wiedźma

2 komentarze:

  1. Kocham kryminały. Muszę sięgnąć po książki tego autora. Pozdrawiam, Kinga :)
    kingadomanska.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. tak wielką ochotę mam przeczytać tą książkę <3

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Na pewno Cię odwiedzę!

Będzie mi bardzo miło jeśli mnie polubisz!

Pozdrawiam,
Zaczytana Wiedźma